KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Rezerwaty przyrody na Wyspie Sobieszewskiej

Zaobrączkowany ptak w rezerwacieNa Wyspie Sobieszewskiej, na ceniących uroki przyrody, czekają najbardziej urzekające pięknem i osobliwą rzadkością dwa rezerwaty przyrody:
"Ptasi Raj" w Górkach Wschodnich,
"Mewia Łacha" w Świbnie.

Rezerwaty te, zlokalizowane na zachodnim oraz wschodnim krańcu Wyspy (zobacz mapka poniżej), są ostoją dla wielu gatunków ptaków.

Ponadto rezerwaty słyną z malowniczych widoków na ujścia Wisły, ciekawej topografii (bagna, jeziora przybrzeżne) oraz z bogatej fauny i flory. Pamiętajmy jednak, że właśnie te walory przyrodnicze świadczą o unikalności terenów objętych ochroną. Dlatego zachowujmy na terenie rezerwatów ciszę, nie wprowadzajmy psów bez smyczy, nie zostawiajmy po sobie śmieci i nie zrywajmy żadnych roślin...

Lokalizacja rezerwatów na Wyspie Sobieszewskiej

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody rezerwat przyrody to "obszar obejmujący zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym ekosystemy, określone gatunki roślin i zwierząt, elementy przyrody nieożywionej mające istotną wartość ze względów naukowych, przyrodniczych, kulturowych, bądź krajobrazowych".

Rezerwat przyrody stanowi jedną z najwyższych kategorii ochrony obiektów przyrodniczych.


BG

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo