KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Wyspa Sobieszewska jako kąpielisko

Wyspa Sobieszewska jest jednym z najpiękniejszych kąpielisk na polskim wybrzeżu.

Plaża na Wyspie SobieszewskiejWybrzeże morskie obok gór i jezior należy w lecie do najatrakcyjniejszych terenów wypoczynkowych w Polsce. Urozmaicony brzeg Morza Bałtyckiego to wynik skomplikowanych działań morza, wiatru i wpadających do niego rzek. Obecne jeziora przybrzeżne na przykład, to dawne zatoki, odcięte tworzącymi się mierzejami. A wyspy takie jak Wyspa Sobieszewska, to dawne części mierzei, powstałe w wyniku niszczącej działalności rzek uchodzących do morza.

Brzegi Bałtyku mogą być płaskie (wydmowe) lub strome (klifowe). Wyspa Sobieszewska posiada płaski, wydmowy brzeg morski. Właśnie taki brzeg, a nie klif, stwarza dogodne warunki do kąpieli i plażowania. Charakteryzuje się bowiem szerokimi plażami, gdzie ziarenka gorącego piasku przyjemnie "piszczą" pod stopami, i pasem wydm, który chroni przed wiatrami wiejącymi od strony lądu. Dlatego Wyspa Sobieszewska, ze swoimi piaszczystymi, szerokimi plażami, jest jednym z najpiękniejszych kąpielisk na polskim wybrzeżu.

Zobacz też: Plaże i kąpieliska na Wyspie Sobieszewskiej


BG

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo